Vaše koupelnová rohož je pravidelně vystavena velkému množství vlhkosti, takže se rychle zašpiní a začne zapáchat.
Jak vyčistit koupelnovou rohož / depositphotos.com
Koupelnové předložky mohou být pogumované nebo z mikrovlákna – to jsou nejoblíbenější varianty, i když existuje mnoho dalších. Bez ohledu na materiál je třeba rohože neustále prát – My vám poradí, jak na to.
Dříve jsme hovořili o tom, jak vyčistit sprchový kout od plísní a hub.
Jak správně vyčistit rohož – obecné pokyny
Téměř každý dům nebo byt má v koupelně rohožku – tento praktický prvek interiéru umožňuje, abyste si na studené podlaze nenamočili nohy. Navzdory svému pohodlí při používání rohožka shromažďuje velké množství prachu a vlhkosti, takže je třeba ji neustále čistit. Obecně platí, že na každém takovém výrobku je štítek od výrobce, kde uvádí, jak o rohož pečovat. Obecná doporučení pro čištění předmětu pro domácnost však závisí především na jeho materiálu.
Jak čistit pogumovanou rohož – návod
Pokud máte v koupelně rohožku vyrobenou z gumy, vyžaduje také pravidelné čištění, jinak se na výrobku tvoří patogenní bakterie a plísně. Způsob čištění pogumované rohože je jednoduchý:
- Do vany nalijte teplou vodu;
- přidejte 1-2 šálky mycího prostředku s chlórem;
- ponořte rohož do vody a v rukavicích výrobek očistěte z obou stran.
Nakonec rohož důkladně opláchněte teplou vodou a nechte ji přirozeně uschnout. Upozorňujeme, že výrobek by neměl být umístěn na radiátorech ani by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření.
Obecně platí, že gumové rohože nelze prát v pračce, ale pokud opravdu chcete, můžete. Hlavní je vypnout odstřeďování a sušení a také zvolit režim jemného praní. Nezapomeňte do bubnu pračky vložit několik starých ručníků nebo hadrů – budou hrát roli houby, která smyje nečistoty z rohože.
Jak vyprat rohožku do vany z PVC nebo mikrovlákna
Výrobky z PVC nebo mikrovlákna jsou velmi oblíbené – rychle absorbují vlhkost a jsou považovány za velmi příjemné na dotek. Snadno se perou, stačí je jen:
- rohož ponořit do bubnu pračky;
- nastavte teplotu na maximálně 60 °C;
- místo prášku nalijte prací prostředek nebo šampon;
- spusťte praní.
Upozorňujeme, že tyto rohože by se neměly prát společně s jinými předměty, ani byste neměli v pračce zapínat automatické odstřeďování. Faktem je, že výrobek z PVC nebo mikrovlákna dokonale absorbuje vlhkost a v mokrém stavu může hodně vážit. Pro pračku bude obtížné vyždímat přebytečnou tekutinu – hrozí, že se přístroj rozbije. Proto je lepší podložku po vyprání vyždímat sami.